Etykiety kodów
kreskowych
i QRcode

NASZE TAŚMY I ETYKIETY

Trwałe i czytelne etykiety to podstawa efektywnej cyfrowej inwentaryzacji

Etykiety z kodem kreskowym wykorzystywane w procesie inwentaryzacji środków trwałych i wyposażenia są bardzo ważnym czynnikiem jeśli chodzi o czas niezbędny do jej prawidłowego wykonania i ukończenia.
Aby właściwie dobrać etykiety należy już na samym początku określić do jakich celów są potrzebne, na jakich powierzchniach środków trwałych mają być naklejane, oraz w jakich warunkach dana etykieta z kodem kreskowym ma być wykorzystywana. Te dane, umożliwią prawidłowy dobór etykiety i taśmy barwiącej.
Aby w każdym kolejnym roku nie tracić czasu na powtarzanie tych samych czynności znakowania,  należy wybrać odpowiednie i sprawdzone w praktyce samoprzylepne etykiety oraz właściwą drukarkę kodów kreskowych.
Etykiety inwentaryzacyjne mogą mieć różne rozmiary, dobór jest zależny od wielkości oznaczanego mienia.
Profesjonalne etykiety muszą być bardzo trwałe, odporne na promienie słoneczne i środki czyszczące. Specjalny tusz drukujący powinien głęboko wniknąć w materiał i pozostać czytelny przez długie lata.

1
Kody (kreskowe) jednowymiarowe – 1D
2
Kody dwuwymiarowe – 2D
1
Rolka czyli Gilza (dostarczamy większość rozmiarów)

Wyróżniamy trzy główne typy samoprzylepnych etykiet foliowych używanych do wydruku kodów inwentaryzacyjnych

» Etykiety Foliowe
Etykiety foliowe stosowane są tam, gdzie niezbędna jest wysoka trwałość oraz odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne.

» Etykiety Foliowe (kruszące)
Wykonane z trwałej folii polietylenowej w kolorze białym. Bardzo krucha folia, której po przyklejeniu nie można usunąć w całości.  Mogą być wystawiane na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: wilgoć, woda, nasłonecznienie, wysokie i niskie temperatury

» Etykiety Foliowe Winylowe PVC (kruszące)
Najtrwalszy rodzaj etykiet foliowych, przeznaczony do znakowania środków trwałych i ich składników. Odporne są na trudne warunki środowiskowe, promieniowanie UV oraz na działanie substancji chemicznych. Przy próbie zerwania kruszą się i uniemożliwiają ponowne użycie.

Trwała i czytelna etykieta to spokój na wiele lat i gwarancja skuteczności cyfrowej inwentaryzacji środków trwałych

TAŚMY / KALKI DO NADRUKU NA ETYKIETY

Wysokiej jakości kalki termotransferowe zapewniają doskonałą jakość druku, szczególnie odpowiednie do drukowania kodów kreskowych o dużej gęstości i grafiki o wysokiej rozdzielczości.

Taśma termotransferowa – to kalka barwiąca, przeznaczona do zadruku etykiet w drukarkach termotransferowych. Głowica drukarki pod wpływam temperatury przenosi obraz i wtapia barwnik kalki głęboko w strukturę etykiety.

Nadruki wykonane tą techniką posiadają o wiele dłuższą żywotność w porównaniu do nadruków na etykietach termicznych.

Zarówno od jakości taśmy i etykiety jaka została zastosowana zależy jak długo nadruk pozostanie nienaruszony pod wpływam czynników zewnętrznych (światło, woda, temperatura, środki chemiczne, czynniki mechaniczne). Jakość użytych materiałów ma znaczenie również dla czytelności kodu po latach. Słabej jakości komponenty nawet bez wyraźnego wpływu czynników zewnętrznych z biegiem czasu mogą spowodować powolne, ale stopniowe rozmywanie się nadruku, widoczne jako zacieranie się granicy między czarnym, a białym polem. Najczęściej tak uszkodzone etykiety nie pozwalają na prawidłowy odczyt kodu za pomocą Terminala Mobilnego, co może prowadzić do poniesienia ponownego kosztu pracy i materiałów w celu powtórnego oznakowania środków trwałych.

1
Mocowanie zgodne z ZEBRA GK420T i GX430T
2
Długość taśmy od 74mb do 450mb
1
Taśma woskowo-żywiczna

Wyróżniamy trzy główne rodzaje taśm do kodów inwentaryzacyjnych

» Taśmy Woskowe
To rodzaj taśm barwiących przeznaczonych do standardowego drukowania na szerokiej gamie papierów powlekanych i niepowlekanych. Nadruk taką kalką jest nietrwały i mało odporny na ścieranie.

» Taśmy Woskowo-Żywiczne
Przeznaczone do drukowania na etykietach papierowych oraz foliowych PE i PP. Nadruk tego rodzaju kalką jest odporny na ścieranie, zmiany temperatury oraz wilgoć.

» Taśmy Żywiczne
Odpowiednie do drukowania gęstych kodów kreskowych i elementów graficznych o wysokiej rozdzielczości. Zapewniają nadruk odporny na zadrapania, rozmazywanie, ekstremalne temperatury i chemikalia. Wysoka jakość taśmy gwarantuje zachowanie swoich właściwości także przy większych prędkościach druku. Przeznaczone do etykiet foliowych i wszywek. Rekomendowane przez firmę NAV.IT do etykiet inwentaryzacyjnych środków trwałych.